
Zesde uitgave: Versnelde ontwikkeling detailhandel kan vraag naar gunstig gelegen logistieke ruimte stimuleren
Logistieke huurindex
De pandemie heeft de veranderingen in de retail versneld, wat aanzienlijke gevolgen heeft voor het logistieke vastgoed. In deze editie bekijken we de intensiteit van de gebruiksverhouding tussen e-commerce en fysieke verkoop, onderzoeken we de supply chain-patronen van zwaar getroffen retailers en geven we een mid-kwartaalupdate over de activiteiten en de utilization van klanten in de VS. De bevindingen op deze drie gebieden dragen bij aan de dynamiek van logistiek vastgoed tijdens de herstelfase van de pandemie.
Conclusie
Voor klanten kan het momentum om te reageren op het versoepelen van de logistieke vastgoedmarktomstandigheden kort zijn. Een herstellende IBI wijst op een potentieel snelle terugkeer naar groei voor logistieke gebruikers, terwijl e-commerce waarschijnlijk cruciaal blijft voor het genereren van inkomsten, zelfs als samenlevingen weer opengaan. In plaats daarvan zou een groot deel van de detailhandel kunnen overgaan tot meer ruimte-intensieve e-fulfilmentactiviteiten.
Dirk Sosef, European Vice President Research and Strategy van Prologis: "Terwijl het laatste onderzoek zich richt op de Amerikaanse markten, kan, nu de samenlevingen zich in heel Europa heropenen, een soortgelijke vraagontwikkeling worden waargenomen als in de Amerikaanse E-fulfilment supply chains. Ook in Europa moeten zij die gelijke tred houden met de voortdurende groei van de onlineverkoop. Deze groei was een trend van voor de COVID-19-pandemie en deze heeft dit in de hele regio alleen maar versneld, waardoor de adoptie een aantal jaren werd vervroegd. Net als in de VS hebben we een toename gezien van het aantal retailers dat in gebreke blijft, maar de diverse vraag in de regio ondersteunt de veerkracht van de industrie.”
Meer informatie is te vinden in het rapport, dat u hier kunt downloaden:
Elke connectie begint met een gesprek. Ons team staat klaar om te helpen.